Świetlica szkolna czynna jest codziennie w godzinach 7.30 – 8.00 i 11.45 – 16.00. Świetlica przeznaczona jest dla uczniów klas 0 – VII oraz przedszkola. Naszym celem jest:
- zapewnienie opieki i bezpieczeństwa uczniom na terenie szkoły i na przystanku,
- rozwijanie zainteresowań i uzdolnień uwzględniając indywidualne potrzeby uczniów,
- wyrabianie umiejętności nawiązywania kontaktów z rówieśnikami,
- zagospodarowanie dzieciom czasu wolnego,
- wprowadzenie uczniów do aktywnego uczestnictwa w kulturze.
Nauczyciele świetlicy odprowadzają na przystanek uczniów oczekujących na autobus szkolny.
Zadania dydaktyczno - wychowawcze podejmowane przez nauczycieli świetlicy oparte są na teorii Howarda Gardnera. Uczniowie zgodnie ze swoimi zainteresowaniami i potrzebami deklarują chęć udziału w zajęciach.


Świetlica muzyczno-filmowo-teatralna:
Uczniowie mają tu możliwość rozwijania predyspozycji artystycznych poprzez:
- zajęcia rytmiczno-taneczne,
- ćwiczenia umuzykalniające z wykorzystaniem instrumentów perkusyjnych, chusty animacyjnej, tub muzycznych,
- słuchanie muzyki poważnej,
- śpiew,
- udział w przedstawieniach teatralnych,
- klub filmowy.Świetlica plastyczna
Nasi uczniowie mogą tu rozwijać swoje talenty plastyczne. Kształtują twórczą wyobraźnię poprzez rysunek, malarstwo, wykonywanie odlewów, rzeźbienie, tkanie i szycie. W okresie wielkanocnym i bożonarodzeniowym przygotowują ozdoby i kartki na kiermasz świąteczny. Biorą udział w szkolnych, pozaszkolnych i ogólnopolskich konkursach plastycznych.Świetlica czytelniczo-relaksacyjna
To miejsce dla dzieci, które lubią bajki, wiersze, słuchowiska i opowiadania. Można tu w ciszy poczytać książki, odpocząć w hamaku, posłuchać muzyki.Świetlica analityczno-logiczna
Nasi wychowankowie korzystając z wielu atrakcyjnych pomocy dydaktycznych rozwijają tu umiejętność logicznego myślenia, grają w szachy i warcaby. Z klocków tworzą konstrukcje i układają budowle inspirowane światem bajek.
Świetlica przyrodnicza
Zajęcia odbywają się w szkolnym botanikarium. Uczniowie prowadzą tu hodowlę zwierząt i roślin. Hodują króliki, świnki morskie i chomiki. Uczniowie praktycznie poznają zasady opieki nad zwierzętami. W okresie wiosennym i wczesną jesienią prowadzimy prace pielęgnacyjne w szkolnym ogródku kwiatowym.

Numer konta Rady Rodziców:

46  8520  0007  2001  0000  0316  0001

  1. Home
  2. Kontakt
  3. Portfolio
  4. Koncepcja
  5. Wesprzyj